Zákaznická zóna

Cloud

Neexistuje žádný typ cloud computingu, který by byl vhodný pro všechny. Zároveň skoro pro každou organizaci je vhodné alespoň některé z cloudových řešení. My jsme tady od toho, abychom pro vás našli tu správnou cestu a pomohli vám po ní jít. Cestu vhodnou právě pro vaší organizaci, respektující vaše potřeby a pravidla.

On premise vs. cloud

Je minimálně osm oblastí, které byste měli zohlednit, pokud se rozhodujete o migraci svých firemních informací do cloudu. Náklady a údržba. Zabezpečení. Legislativní a oborové předpisy. Škálovatelnost. Spolehlivost. Zálohování dat. Přístup odkudkoliv. Integrace legacy aplikací a systémů. Naši specialisté společně s vámi dokáží najít správné řešení ať už v podobě hybridního či nativního cloudu nebo on premise dalšího fungování pro vybraná data  a aplikace. Ve všech případech však můžete těžit z benefitů virtualizace.

Privátní a veřejný cloud

Veřejný (public) cloud je dnes již stěžejní komponentou moderního IT. Dodává flexibilitu, bezpečnost, nákladovou efektivitu, významně snížuje CAPEX a optimalizuje OPEX, nabízí agilitu. Veškeré prostředky pak spravuje poskytovatel cloudu (AWS, MS Azure). Oproti tomu prostředky privátního cloudu využívá jediná organizace. Cloud může být na vlastních serverových prostředcích nebo hostovaný. V závislosti na konfiguraci poskytuje větší flexibilitu, kontrolu a leckdy také škálovatelnost.

Virtualizace VMware

Virtualizace serveru znamená vytvoření softwarové verze fyzického serveru. Vznikne tak několik paralelně pracujících instancí serveru, které jsou funkčně oddělené, ale využívají stejný základní hardware. Virtualizace serverů poskytuje podnikům a IT profesionálům účinný způsob, jak zvýšit agilitu a produktivitu v rámci organizace, přičemž v mnoha případech snižuje náklady na IT hardware tím, že snižuje potřebu dalších fyzických serverů.

Software-defined data center

Představte si datové centrum bez jakýchkoliv fyzických zásahů. Všechny komponenty infrastruktury jsou virtualizovány a správa datového centra je zcela automatizována softwarem. VMware vSphere poskytuje virtualizaci na každé vrstvě, včetně výpočetní, úložné a síťové vrstvy. Přístup VMware umožňuje společnostem implementovat a integrovat technologie SDDC vlastním tempem, aniž by musely likvidovat a nahrazovat stávající infrastrukturu.

Open Cloud (Proxmox)

Virtualizace od společnosti Proxmox Server Solutions GmbH Rakousko. Základem je KVM Virtualizace (RedHat). Virtualizace umožni konzervativní model a Hyper-converged model (Ceph). Více než 15 000 zákazníků si platí komerční support. Proxmox umožňuje klasickou virtualizaci (image), kontejnerovou virtualizaci LXC, podpora Docker apod. Vlastní backup server. Široká komunitní podpora. Nahrazujeme řešení u zákazníků postavením na VmWare a Hyper-V. Lze provozovat i verzi bez placeného supportu.
 • Založeno na technologiích RedHat KVM
 • Server Virtualization
 • Kernel-based Virtual Machine (KVM)
 • Container-based Virtualization
 • Hyper-converged Infrastructure Ceph
 • Podpora iSCSI, BTRFS, NFS, CIFS
 • Cluster až 36 fyzických serverů
 • Two Factor Authentication
 • Proxmox VE HA Simulator
 • Proxmox VE High Availability (HA) Cluster
 • Nástroje pro migraci z VmWare a Hyper-V
 • Intuitive User Interface
 • Unique multi-master design
 • Proxmox Cluster File System (pmxcfs)
 • Rest API
 • Open vSwitch (OVS)
 • vswitch or Cisco's Nexus 1000V

Úspora energie

Věděli jste, že on premise servery jsou často využívány jen z 5-15% své maximální kapacity? A že virtualizací nebo migrací do cloudu je možné ušetřit až 80% elektrické energie? V dnešní době je provoz serverů a aplikací v cloudu moderním řešením, ale také zásadním příspěvkem pro ekonomiku i ekologickou odpovědnost vašeho podnikání. A to nemluvě o celkově vyšším uptime bez výrazného navyšování nákladů na provoz.

Chytrá cloudová řešení s Thein Systems

Na cloudová řešení se díváme velmi pragmaticky. Individuálně hledáme vždy optimální řešení. Ať již ve smyslu architektonickém, tak v pohledu volby vhodného poskytovatele. Máme bohaté zkušenosti s platformou Proxmox a zároveň dlouhodobě provozujeme rozsáhlá řešení postavená na VMware. Je jen na vás, kterou cestu nakonec zvolíte jako tu nejlepší pro své aplikace a IT prostředí.
Poskytujeme zákazníkům po celé České republice návrh, dodávky a servis komplexních i dílčích řešení v ICT. Nabízíme moderní přístup, nezávislá řešení, zkušený tým i variabilitu způsobů financování.
crossmenu